Kto w czasie wycieczki po Szwecji chce nacieszyć się pięknem tego kraju, ten koniecznie powinien odwiedzić Skanię. To wyjątkowa kraina, na terenie której można nacieszyć się relaksem na plaży, aktywnie spędzić wolny czas na łonie natury oraz pospacerować po pięknych miastach, przyciągających uwagę licznymi zabytkami.

Jakie atrakcje zasługują w szwedzkiej Skanii na szczególne wyróżnienie?

Skania to malowniczy region leżący w południowej części Szwecji, dzięki czemu z polskich portów można się tu dostać bez większych problemów.

Liczne połączenia promowe sprawiają, że zaplanowanie wycieczki po tej krainie staje się o wiele łatwiejszym zadaniem. Coraz szersza wiedza na temat Szwecji i jej atrakcji sprawia z kolei, że chętnych na wizytę w tym miejscu jest sporo. Kuszą nadbałtyckie plaże oraz pamiątki po Wikingach, przyciągają miasta kuszące cennymi zabytkami i nowoczesnymi budowlami. Więcej o Wikingach dowiesz się z artykułu – jakiej broni używali Wikingowie?.

Ważnym punktem na mapie Skanii jest Malmo, mogące się pochwalić i piękną starówką, i nowoczesnymi dzielnicami. Skania to również malownicze Ystad oraz pełne cennych zabytków architektury Lund. To również kraina wyjątkowo atrakcyjna dla tych, których fascynuje przyroda. Wycieczki po Parku Narodowego Stenshuvud to szansa na spacery po pięknych lasach i wrzosowiskach, które na każdym zrobią ogromne wrażenie. Przyrodniczych atrakcji nie brak też nad jeziorem Odensjon, z którym wiąże się wiele tajemniczych legend. Warto też odwiedzić półwysep Kullen, którego część jest objęta ochroną jako rezerwat przyrody.

Szwecja to fascynujący kraj, a wycieczki po takich terenach, jak Skania, mogą każdemu z nas sprawić wiele radości

Biura podróży znajdą doskonale potencjał tej krainy, dzięki czemu oferta spędzenia wakacji w tej części Skandynawii staje się z każdym rokiem coraz ciekawsza.