Jest jednym z najpiękniejszych fiordów, jakimi może się pochwalić Norwegia, a wycieczki w jego rejonie cieszą się ogromnym powodzeniem. Hardangerfjord to niezwykłe miejsce, które swą potęgą może oczarować każdego. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Na czym polega fenomen tego fiordu?

Hardangerfjord to jeden z najpotężniejszych fiordów świata. Przyciąga on i tych, którzy lubią klimat rybackich wiosek, i tych, którzy stawiają na górskie wycieczki. To raj dla miłośników przyrody oraz dla tych, którzy cenią sobie możliwość spędzania czasu w aktywny sposób. Norwegia może się tu pochwalić również ciekawymi osadami, do których w czasie wycieczki po tej części Skandynawii z pewnością warto zajrzeć choć na chwilę.

Hardangerfjord: na jakie miejscowości warto tu zwrócić uwagę?

Hardangerfjord to nie tylko potęga natury i wyjątkowy krajobraz. To również człowiek oraz miejsca, które wiążą się z jego działalnością. Jedną z ciekawszych miejscowości w tej części kraju jest Ulvik – wieś znana głównie z uprawy cydru. Dziś trudno uwierzyć, że w czasie II wojny światowej wieś ta została niemal całkowicie zniszczona przez Niemców. Dziś panuje tu spokojna atmosfera, dzięki czemu turyści tak chętnie spędzają tu wolny czas. Inną miejscowością, którą w rejonie Hardangerfjord koniecznie powinni odwiedzić miłośnicy kameralnych miasteczek, jest Eidfjord. Miasteczko to jest świetnym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się wycieczki po norweskim lodowcu, choć i na jego terenie nuda nikomu nie grozi.

Norwegia to kraj pięknych fiordów i uroczych miejscowości, które kuszą wyjątkową atmosferą. Kto w czasie wycieczki po Skandynawii chce ujrzeć jedno z piękniejszych miejsc w tej części świata, ten w rejonie Hardangerfjord koniecznie powinien się pojawić.

Źródło: https://www.turystykainfo.pl