Wykupienie ubezpieczenia (polisy turystycznej) przed wyjazdem na wakacje to wcale nie luksus, a wręcz konieczność. Zagwarantuje nam to spokój b nawet w najbardziej odległych zakątkach świata.

Możemy sobie wykupić polisę (dodatki) na:

1). Ubezpieczenie auta

Auto assistance powinny wykupić osoby, które jadą własnym samochodem na urlop w Polsce czy za granicą. Warto sprawdzić, czy ten dodatek do polisy zapewnia też holowanie oraz samochód zastępczy.

2). Ochronę bagażu

Jest to istotny dodatek do polisy turystycznej, zwłaszcza wtedy, kiedy będziemy zmieniać miejsca pobytu na wycieczce objazdowej lub przemieszczać się różnymi liniami lotniczymi. Zagwarantuje nam rekompensatę w razie kradzieży walizki albo jej zniszczenia. Jeśli mamy ze sobą na przykład drogi aparat fotograficzny, takie przedmioty też warto objąć ochroną.

3). Pomoc medyczna

Należy wiedzieć, ze pokrycie kosztów leczenia to najważniejszy punkt polisy turystycznej, zwłaszcza kiedy jedziemy za granicę. Nawet jeśli jest to wyjazd z biurem turystycznym, i w cenie wycieczki mamy ubezpieczenie, warto kupić dodatkowe. Najważniejsze w polisie jest to, jakie koszty leczenia zwróci ubezpieczyciel (na przykład w Europie 20-30 tysięcy euro). Bo Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą warto wziąć ze sobą do innego kraju Unii, nie pokryje na przykład kosztów leczenia w prywatnej placówce. Tylko polisa turystyczna zapewni transport medyczny do kraju, czy pokryje koszty rehabilitacji. Przed wyjazdem na urlop poza Europę, na przykład do Afryki, warto wykupić polisę z kwotą ubezpieczenia dwa razy wyższą niż na podróż po Europie.

4). Dodatki ekstra

Należy wiedzieć, że niektóre polisy turystyczne oferują też na przykład opłacenie wykonania testu na przeciwciała koronawirusa (niektóre państwa nadal tego wymagają), czy opłacenie powrotu do domu w razie zachorowania lub pokrycie kosztów kwarantanny w obcym kraju. Warta uwagi jest też opcja zapewniająca ochronę na wypadek konieczności rezygnacji lub skrócenia wyjazdu. Zatem w zależności od kierunku podróży dobrze jest wykupić takie dodatki do polisy, jakie mogą okazać się przydatne tam, dokąd się wybieramy. W wyborze polisy mogą pomóc porównywarki ubezpieczeń.

Należy wiedzieć, że gdyby ubezpieczyciel nie chciał wypłacić odszkodowania gwarantowanego przez polisę albo je zaniżał, warto wówczas zwrócić się po pomoc do Rzecznika Finansowego (kontakt pod numerami: (22) 333 73 26 lub (22) 333 73 27 od 10.00 do 14.00).

Dodatkowa uwaga – należy wiedzieć, że assistance krótkoterminowe zwykle oferowane jest na czas 7, 15 lub 30 dni.

Przy tworzeniu artykułu pomagali nam administratorzy strony Plock Info, gdzie również można znaleźć wiele ciekawych miejsc na urlop z całą rodziną.