Norwegia jest pięknym krajem zarówno zimą, jak i latem. Oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić w obu sezonach.Jeśli jednak zamierzasz zobaczyć zorzę polarną, to najlepszymi miesiącami są miesiące od października do marca.

Jeśli myślisz o wizycie w Bergen i norweskich fiordach, to odwiedź Norwegię między kwietniem a wrześniem, głównie dlatego, że większość atrakcji turystycznych w okresie zimowym jest zamknięta lub godziny są skrócone.
Faktem jest, że latem dni są długie, a noce krótkie, i będziecie mogli docenić słynne jasne noce. Przeciwnie jest zimą, zwłaszcza na północ od koła podbiegunowego słońce nie wschodzi przez tygodnie.

Jakie ubrania zabrać?

Klimat w Norwegii jest dość nieprzewidywalny, dlatego idealnie nadaje się do ubierania się warstwowo, zarówno zimą jak i latem. Jeśli przyjedziecie do Bergen, nie zapomnijcie parasola, czy płaszcza przeciwdeszczowego, choć ten ostatni polecam bardziej. W tym mieście jest wiele dni, że deszczowi towarzyszy wiatr, więc parasol w niczym wam nie będzie służyć. Bardzo ważne są buty. Polecam przyjechać do Norwegii w dobrym obuwiu, zimą ze względu na śnieg, ponieważ nawierzchnia jest bardzo śliska; a latem, być może chcesz się wspiąć na górę, albo po prostu chodzić po mieście, więc ważne jest, aby się nie zmęczyć i mieć wygodne buty