Jest najważniejszym miastem, jakim może się pochwalić Norwegia, oraz obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym kraju. Oslo ma się czym pochwalić, a pobyt na jego terenie będzie dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Zwiedzanie Oslo

Wycieczki po Oslo mogą się okazać ciekawą propozycją dla każdego miłośnika historii. Wiadomo, że dzieje tego miasta sięgają XI stulecia, kiedy to król Harald III Srogi założył gród, który z czasem stał się najważniejszym punktem na mapie Norwegii. Do dziś zachowało się tu wiele cennych pamiątek, dzięki którym turyści mogą zdobywać wiele Norwegii i jej historii. Jakie atrakcje przyciągają tu uwagę zwiedzających?

Zabytki w Oslo warto zobaczenia

Jednym z najciekawszych zabytków, z jakimi można się spotkać w tym mieście, jest Pałac Królewski. Wzniesiony w pierwszej połowie XIX wieku, może się pochwalić sporymi rozmiarami oraz imponującą liczbą 172 komnat, które wciąż są wykorzystywane przez rodzinę królewską. Turyści mogą jednak zwiedzać niektóre z pomieszczeń, po których w okresie letnim oprowadza ich miejscowy przewodnik. Ważnym punktem w programie historycznej wycieczki po Oslo będzie też tak ciekawy zabytek, jakim jest Twierdza Akershus. W miejscu tym czeka na turystów nie tylko ciekawy zamek, ale i wspaniałe placówki muzealne, czyli Muzeum Sił Zbrojnych oraz Muzeum Norweskiego Ruchu Oporu. Innym gmachem, któremu w trakcie zwiedzania norweskiej stolicy warto poświęcić swój czas, jest gmach opery, której dach jest rewelacyjnym punktem widokowym. Można z niego spojrzeć na Oslo z wyjątkowej perspektywy i poczuć wyjątkową atmosferę tego miasta.

Co jeszcze warto zobaczyć w Oslo?

W trakcie wycieczki po Oslo warto też znaleźć czas na zapoznanie się z tutejszymi placówkami muzealnymi. Jest ich sporo, a każda z nich ma wyjątkowy charakter. Tym najważniejszym jest Muzeum Łodzi Wikingów, chętnie odwiedzane i przez miłośników historii, i przez tych, których fascynuje Skandynawia i jej kultura. Wielu wrażeń może też dostarczyć wizyta w Norweskim Muzeum Żeglugi oraz w Muzeum Fram. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że pobyt w Oslo dla każdego z nas stanie się wyjątkową przygodą oraz zachętą do dalszego odkrywania Norwegii i jej skarbów.

Jeśli interesuję Cię wypad do Oslo i wycieczka do Norwegii, to warto zabukować samolot i udać się na przygodę życia. Więcej o połączeniach lotniczych, również z lotnisk z okolic Ostrołęki, przeczytasz na stronie ostrolekainfo.pl.