To nowy i bardzo modny trend: nowoczesna wersja rustykalnego stylu wiejskiego. Ten styl pojawił się niedawno i nawiązuje do małego letniskowego norweskiego domku położonego w lesie, nad brzegiem jeziora lub fiordu. Chata jest tak zaprojektowana, by można było z niej korzystać przez cały rok.

Charakterystyka Hytta

Wnętrza są jasne, nowoczesne, wypełnione meblami i przedmiotami z drewna, które nawiązują do skandynawskiego designu. Choć dość minimalistyczne, to jednak przytulne. Można się w nich odprężyć i poprawić nastrój. Niebagatelną rolę grają tkaniny. Zimą dominują przytulne futerka i wełniane pledy, latem len, płótno, bawełna. W stylu hytta przedmioty są pieczołowicie dopasowane do siebie. Nie ma tu miejsca na przypadkowe bibeloty.

Stylizowane ptaki mają niezwykle oryginalny wygląd i na pewno przyciągną wzrok każdego gościa. Bibeloty warto grupować, wówczas tworzą o wiele ciekawszą kompozycję niż gdyby były porozstawiane pojedynczo.

W tym stylu można łączyć ze sobą wysłużone lub antyczne przedmioty z supernowoczesnymi. Stara szafka świetnie się komponuje z designerską lodówką i pozostałymi meblami kuchennymi. Daje to doskonały efekt.

Urządzanie wnętrz po skandynawsku

Skandynawowie to mistrzowie urządzania przytulnych i funkcjonalnych wnętrz. W swoich stylizacjach chętnie wykorzystują drewno. Często są to proste, wręcz surowe deski. Ładny jasny odcień ma m.in. jesion, brzoza, akacja, klon, sosna nowozenladzka, Ciemniejsze podłogi można pobielić np. bejcą, preparatami olejowymi (olejem z dodatkiem pigmentów lub olejowoskiem).

Designerska umywalka przypomina…wiadro. To świetny przykład, jak można nawiązać do tradycji poprzez niezwykle nowoczesne wyposażenie. Elementami, które odnoszą się do natury są kamienny filar i spory otoczak dekorujący półkę.

Jeśli lubisz chodzić na bosaka, przykryj podłogę dywanem lub wykładziną w kolorze ecru, jasnobeżowym lub jasnoszarym. Rozjaśnią one pomieszczenie i sprawią, że wyda się ono niezwykle przytulne. W lekkiej witrynie świetnie prezentują się szklane naczynia. Gdy w pomieszczeniu wówczas zaświeci słońce, pięknie się rozświetlą, a wówczas wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Prostym, ale niezwykle wyrazistym i nietuzinkowym akcentem dekoracyjnym jest drewniana spora płyta, która zastępuje zagłówek łóżka. Szara pościel z lnu wygląda bardzo stylowo na jej tle.

Hytta w aranżacji zimowej

Zimą, gdy nie ma świeżych kwiatów warto wykorzystać do ozdoby pokoju suche gałęzie. Szczególnie ciekawie prezentują się te, na których pozostały szyszki stu modrzew) lub pędy z kolcami (akacja). Pasują do nich poszewki ze wzorem przypominającym spękaną korę drzewa. Wszystkie akcesoria znajdziesz w sklepach meblowych i związanych z wyposażeniem wnętrz. Zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Sprawdź portal Siedlce Info jeśli poszukujesz takiego sklepu właśnie w regionie Siedlec.