Są bardzo ścisłe zasady co do nazwisk .

W Islandii istnieje bardzo duża troska o zachowanie języka i kultury. Tak więc istnieją bardzo surowe prawa dotyczące tego, jakie nazwy są dozwolone. Wszystkie nazwy, które nie zostały wcześniej zaakceptowane, muszą zostać zweryfikowane przez Islandzki Komitet. Jeśli tego nie zaakceptują, musisz poszukać innego nazwiska.

Islandia powinna zmienić nazwę na Greenland.

Nazwę tę podajemy po angielsku, bo inaczej ciekawostka nie miała by sensu. Pomimo swojej nazwy, powierzchnia Islandii jest „tylko” w 10% lodem. W jesień jest dość zimno. Islandia ma jednak łagodne zimy ze względu na efekt ocieplenia Prądu Zatokowego. A to powoduje małą ilość lodu w porównaniu z Grenlandią, na przykład. Dlatego Islandczycy żartują, że Grenlandia powinna być nazywana Islandią, a Islandia – Grenlandią. Bez wątpienia, jedna z najzabawniejszych rzeczy w Islandii.

Znajduje się tutaj jeden z największych lodowców w Europie.

Vatnajökull jest największym islandzkim lodowcem i drugim co do wielkości w Europie. Jego powierzchnia wynosi 8 100 km kwadratowych, co stanowi 8% całkowitej powierzchni kraju. Jeśli spojrzysz na mapę Islandii, zobaczysz dużą białą plamę w południowo-wschodniej części kraju.

Na Islandii erupcje wulkanów są częstsze niż igrzyska olimpijskie.

Erupcje wulkaniczne na Islandii są równie częste lub częstsze niż igrzyska olimpijskie. Szacuje się, że erupcja ma miejsce co 4 lata.

Islandczycy wierzą, że elfy nadal istnieją.

Inną ciekawostką w Islandii jest to, że mówi się, iż 80% ludności Islandii wierzy w istnienie elfów. Nawet dziś objeżdżają niektóre drogi, aby nie naruszyć skał i innych miejsc, w których mogą mieszkać elfy.

Z mniej niż trzema mieszkańcami na kilometr kwadratowy, Islandia jest najrzadziej zaludnionym krajem w Europie, z zaledwie 338.000 mieszkańcami! Powierzchnia Islandii wynosi 103 000 kilometrów kwadratowych.